Wycieczki

from990

Rumunia 5 dni.

Data wyjazdu

Dziennie

Długość

5 dni.

Odsłon

986

Ilość miejsc

45

KOD:

Świadczenia

Transport autokarem
usługę pilot – przewodnik,
4x nocleg pokoje 2-3 osobowe
4x śniadanie, 4x obiadokolajca
ubezpieczenie NW, KL, Bagaż
Podatek VAT
przyjemną atmosferę
super przewodnika

Cena nie zawiera:

świadczeń nie wymienionych w ofercie
dopłaty do pokoju jednoosobowego 250 zł
biletów wstępu ok. 170 lei

Opis wycieczki

Dzień 1.

Oradea

Wyjazd z Rzeszowa – godz. 24:00, przejazd przez Słowacje Węgry Rumunię (wymiana walut, śniadanie na trasie przejazdu) do miejscowości Oradea. Dzisiaj to graniczne miasto między Rumunią a Węgrami przyciąga turystów bogatą historią i zrewitalizowaną starówką. Jest wstępem do tygla etnicznego który zobaczymy w dalszej części podróży. Główną atrakcją starówki jest pasaż pod Czarnym Orłem. Przejazd do Cluj Napoca – zwiedzimy, rynek węgierski z katedrą św Michała, Dom Macieja Korwina, Rynek Rumuński, Katedrę Prawosławną, Operę, Zaułek akademicki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2.

Turda

- Śniadanie, przejazd do miejscowości Turda – zwiedzanie kopalni soli (UNESCO). Alba Julia - zwiedzanie miasta: twierdza Alba Carolina (UNESCO) - jedna z najlepiej zachowanych XVIII wiecznych twierdz w Europie, cerkiew koronacyjna - miejsce koronacji rumuńskich królów, Katedra św. Michała - Jedna z najważniejszych nekropolii Węgier. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3.

Medias

Śniadanie, Medias – centralne miejsce tzw Saksonii Siedmiogrodzkiej. Gród obronny św Małgorzaty(UNESCO). Biertan – miasto wśród wzgórz, całkowicie odcięte od świata gdzie czas zatrzymał się na kilka wieków. Atrakcją jest tutaj największy z grodów kościelnych – nigdy nie zdobyty. O wartości tego miejsca świadczy fakt że całe miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sighisoara - zwiedzanie miasta, cytadeli (UNESCO), wieża zegarowa, dom Vlada Dracula, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Kościół na Wzgórzu, mury obronne. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4.

Bran

Śniadanie, Bran - zwiedzanie jednego z najsłynniejszych zamków Europy, wedle tradycji siedziba Draculi, Skansen architektury drewnianej Siedmiogrodu. Rasnov - twierdza chłopska (UNESCO), swego czasu oblężona przez trzy lata przez Turków i nie zdobyta. Prejmer – gród obronny jeden z najstarszych w Siedmiogrodzie. Braszow (UNESCO) Czarny Kościół, Strada Sforii, Zachowane baszty Rynek z ratuszem, Czas wolny na zasmakowanie rumuńskiego klimatu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5.

Fagaras - Rzeszów

Śniadanie, przejazd do miejscowości Fagaras - zamek obronny (z zewnątrz). Sybin - średniowieczna starówka, mury obronne, rynek, ratusz, kościół ewangelicki, most Kłamców, Pasaż Schodów, cerkiew prawosławna, Wyjazd w kierunku Polski, po drodze obiad na terenie Węgier we własnym zakresie. Powrót do Rzeszowa po godz. 24:00.
  • 10.07 – 14.07.2019

  • 14.08 – 18.08.2019

Zamów wycieczkę

Nazwa wycieczki Cena za dorosłego Cena za dziecko Dostępne miejsca Data wyjazdu Długość
Rumunia 5 dni. 990 900 45 Anytime 5 dni.

Booking Information

Name Cena (dorosły/dziecko) Persons ( Adults/Children ) Ilość Do zapłaty

Zapłać 10% całej ceny jako depozyt.

Podsumowanie

Suma 0
Do zapłaty 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Numer telefonu jest wymagany
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is